Aktualności


Bal karnawałowy

Autor: Joanna Jędrzejczak 12.02.2019
Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a takżenieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przezdzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.30 i 31 styczniawPrzedszkolu nr 2odbywały się długo oczekiwane przez dzieci Bale Karnawałowe. W tych dniach już od rana pojawiały się w przedszkolukolorowe postacie. Były wśród nich: księżniczki, motylki, królewny, policjanci,piraci, strażacy i wiele innych ciekawych postaci. Wystrój sali wprowadzał wkarnawałowy nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Dzieci, przebranewbarwne ipomysłowe stroje, bawiły się świetnie, askocznairytmiczna muzyka zachęcała je do tańców, które były przeplatane zabawamioraz konkursami. Dla chwili wytchnienia dzieci obejrzały też teatrzyk „Trzyświnki”. Wszystkim zabawomtowarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a bal karnawałowydostarczył przedszkolakom niezapomnianych wrażeń.
więcej

Bal Karnawałowy przedszkolaków

Autor: Małgorzata Brzezińska 09.02.2019
​8 lutego br. w Publicznym Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu odbył się Bal Karnawałowy. W tanecznej zabawie uczestniczyły dzieci i personel przedszkola. Na korytarzach i w salach bawiły się postacie z bajek i filmów. "Karnawałowe szaleństwo" czyli zabawa przedszkolaków to również jedno z zadań w autorskim programie z zakresu edukacji muzyczno - tanecznej "Tańczy ręka, tańczy noga i zabawa już gotowa...", który realizowany jest w tej placówce.
więcej

Jasełka Bożonarodzeniowe

Autor: Marlena Nowak 25.01.2019
​Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt, uczniowie naszej szkoły wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.
więcej

Przedszkolaki z "czwórki" w zawodach "Złota Płetwa"

Autor: Małgorzata Brzezińska 21.12.2018
​15 grudnia br. na pływalni krytej odbył się 28 mityng pływacki. Wśród bardzo dużej grupy pływaków, którzy wzięli udział w tegorocznych zawodach, znalazła się również grupa dziewięciorga dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu. Przedszkolaki miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności dzięki cotygodniowym zajęciom z nauki pływania, które odbywają się w ramach zajęć dodatkowych w tej placówce i prowadzone są przez wykwalifikowanego instruktora panią Katarzynę Bogacz.
więcej

"ŚWIATŁO WOLNOŚCI" 13 GRUDNIA.

Autor: Janusz Jasiński 18.12.2018
​Odpowiadając na apel Prezydenta RP Andrzeja Dudy zapaliliśmy 13 grudnia o 19:30 "Światło Wolności" upamiętniając ofiary stanu wojennego oraz reżimu komunistycznego.
Była to wspólna lekcja dla uczniów klas ósmych SP Masłowice oraz SP Stolec, a także uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Problematykę stanu wojennego przybliżył gość secjalny pan Artur Ossowski z Łódzkiego Oddziału IPN-u
więcej

Koncert Kolęd i Pastorałek

Autor: Małgorzata Brzezińska 15.12.2018
​14 grudnia br. w Spółdzielczym Domu Kultury w Wieluniu odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu. Na scenie wszystkie grupy przedszkolne zaprezentowały świąteczny występ dla swoich rodziców. Było to również jedno z zadań przewidzianych w autorskim programie z zakresu edukacji muzyczno-tanecznej realizowanym na terenie tej placówki.
więcej

Pasowanie na przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Wieluniu

Autor: Anna Sosnowska 05.12.2018
W dniu 19.10.2018r. W Publicznym Przedszkolu nr 3 w Wieluniu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka wktórej biorą udział dzieci rozpoczynające swoją edukację przedszkolną.
więcej

Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie 4-5 latków

Autor: Anna Sosnowska 05.12.2018
​W dniu 29.11.2018r. w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Wieluniu, odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców w grupie 4,5 – letniej.
więcej

Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu w akcji „Rekord dla Niepodległej”

Autor: Anna Sosnowska 05.12.2018
​W dniu 9 listopada 2018r. w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Wieluniu odbyły się obchody 100 –lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
więcej

„POLSKA – NASZ DOM”

Autor: Anna Sosnowska 05.12.2018
​Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu było organizatorem konkursu plastycznego „Polska – Nasz Dom”,skierowanego do przedszkolaków oraz ich rodziców.
więcej

Pokaz Mody Patriotycznej w Przedszkolu nr 4

Autor: Małgorzata Brzezińska 01.12.2018
​30 listopada br. w Publicznym Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu odbył się Pokaz Mody Patriotycznej. Na czerwonym dywanie pojawili się modele i modelki w strojach w barwach narodowych, w strojach regionalnych oraz przedstawiciele różnych służb mundurowych. Było to jedno z zadań realizowanych w placówce w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" upamiętniającego setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
więcej

Ćwiczenia ruchowe przedszkolaków

Autor: Małgorzata Brzezińska 01.12.2018
​Realizując zadania autorskiego programu z zakresu edukacji muzyczno - tanecznej w dniach od 19 do 23 listopada br. we wszystkich grupach przedszkolnych Publicznego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu nauczycielki zorganizowały zabawy i ćwiczenia ruchowe z rekwizytem. Wykorzystano: gazety, woreczki, szarfy, chusty, balony, wstążki, butelki oraz poduszki podczas piżama party w grupie pięcio- i sześciolatków. Celem tych zajęć było: stworzenie możliwości do spontanicznej ekspresji ruchowej, podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej, kształtowanie koordynacji ruchowej oraz umiejętności przestrzennego planowania ruchu.
więcej

Dzień Pluszowego Misia

Autor: Joanna Jędrzejczak 30.11.2018
​Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 po raz kolejny zorganizowały przyjecie urodzinowe dla Pluszowego Misia. Nauczycielki przygotowały dla dzieci przedstawienie "O trzech misiach i Złotowłosej" oraz zorganizowały dla dzieci wiele konkursów, zabaw oraz innych atrakcji by uatrakcyjnić dzieciom wspólne świętowanie. Jak przystało na prawdziwe urodziny nie zabrakło urodzinowego tortu.
więcej

XVII Spartakiada przedszkolaków

Autor: Joanna Jędrzejczak 30.11.2018
​24 listopada w Hali Sportowej odbyła się XVII Wieluńska Spartakiada Przedszkolaków, organizowana przez Publiczne Przedszkole nr 2 w Wieluniu. W tym roku Spartakiada rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem Hymnu Polski, a zawody odbywały się pod hasłem „Każdy Polak mały czy duży wie, że sport każdemu służy”. Tymi patriotycznymi akcentami uczczono 100 - lecie Odzyskania Niepodległości.
więcej

Kto Ty jesteś? Polak mały.

Autor: Joanna Jędrzejczak 30.11.2018
​Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości jest szczególną okazją do realizowania wychowania patriotycznego dzieci. Z tej okazji 26 listopada w Publicznym Przedszkolu nr 2 odbył się konkurs wiedzy o Polsce „Kto Ty jesteś? Polak mały.”, połączony z akcją „Mały patriota śpiewa”. Wzięły w nim udział dzieci z grup 5 i 6 latków. Celem konkursu było m.in. popularyzowanie wiedzy o Polsce, budowanie tożsamości, poczucia przynależności narodowej, rozwijanie zainteresowań historią, kulturą i tradycją własnego kraju.
więcej