Aktualności


Winda w Przedszkolu nr 4

Autor: Małgorzata Brzezińska 24.06.2019
18 czerwca br. w Publicznym Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu odbyła się uroczystość związana z oddaniem do użytku windy, która pozwoli dzieciom z niepełnosprawnością bez przeszkód korzystać z sal znajdujących się na piętrze przedszkola. W uroczystości brały udział dyrektorki placówki, dzieci z grup integracyjnych, które przygotowały występ artystyczny oraz goście specjalni: pani Joanna Skotnicka – Fiuk – zastępca Burmistrza Wielunia, pani Magdalena Majkowska – sekretarz miasta, pan Kazimierz Bigos – wykonawca dokumentacji projektowo – kosztorysowej i inspektor nadzoru oraz pan Zenon Rybak – główny wykonawca inwestycji.
więcej

Rodzinny piknik w Przedszkolu nr 4

Autor: Małgorzata Brzezińska 14.06.2019
14 czerwca br., w bardzo już letniej i wakacyjnej atmosferze, w Publicznym Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu odbył się piknik rodzinny zamykający realizowany przez trzy lata autorski program z zakresu profilaktyki zdrowia pt. "Zawsze w cenie ruch i zdrowe jedzenie". Dzieci zaprezentowały się w utworach skierowanych z miłością do mamy i taty. Potem przyszedł czas na zdrowe smakołyki przygotowane przez rodziców - kanapki, muffinki, ciasta, owoce i soki. Pan Grzegorz Sobczak prowadzący naszą imprezę bawił dzieci w rytmach największych przebojów, a pani Kasia Mielczarek - nauczycielka z tej placówki - wraz z mamami zaprezentowała układ na trampolinach.
więcej

"Rzepka" w Przedszkolu nr 4

Autor: Małgorzata Brzezińska 13.06.2019
10 czerwca br. wychowawczynie, wraz z rodzicami grupy integracyjnej pięciolatków Publicznego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu, wystawili dla wszystkich dzieci z placówki przedstawienie pt. "Rzepka".
więcej

Konkurs przedszkolaków z języka angielskiego

Autor: Małgorzata Brzezińska 08.06.2019
6 czerwca 2019 r. w Publicznym Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu odbył się V Międzyprzedszkolny Konkurs Języka Angielskiego "Easy English". Organizatorką konkursu była nauczycielka języka angielskiego w tej placówce pani Karina Stępień. W konkursie uczestniczyło dziewięcioro przedszkolaków spośród trzech publicznych wieluńskich przedszkoli.
więcej

Przedszkolaki na ludowo

Autor: Małgorzata Brzezińska 08.06.2019
6 czerwca br. w Publicznym Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu odbyło się spotkanie z Zespołem Folklorystycznym z Popowic, który istnieje na scenie 30 lat. Organizatorkami tego wydarzenia były panie: Paulina Fuks, Natalia Smugowska, Sandra Czarnuch – Pakuła, Monika Kuba oraz Justyna Sobczak. Kierownik zespołu pani Dorota Pęcherz przybliżyła dzieciom historię powstania zespołu oraz zapoznała przedszkolaków ze strojem, który jest charakterystyczny dla kultury ludowej naszego regionu. W kolejnej części spotkania artyści zaprezentowali trzy piosenki oraz dwa tańce ludowe. Pod koniec wychowankowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy.
więcej

Kubańskie rytmy w Przedszkolu nr 4

Autor: Małgorzata Brzezińska 08.06.2019
4 czerwca br. w ogrodzie przedszkolnym Publicznego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu odbył się wspaniały pokaz muzyczno - taneczny. Gościem specjalnym był kubański tancerz Angel Yuniel Cardena Diaz wraz z partnerką panią Patrycją Lichą. Kubańskie tańce: son cubano, pilon, mambo, cza-cza-cza, rumba i salsa rozgrzały małą publiczność i porwały do tańca.
więcej

IV Międzyprzedszkolny Przegląd piosenki Angielskiej

Autor: Joanna Jędrzejczak 03.06.2019
29 maja w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Wieluniu odbył się IV Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Angielskiej „I like to sing”, zorganizowany przez nauczycielkij. angielskiego.
więcej

DZIEŃ MAMY I TATY W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU NR 3 W WIELUNIU

Autor: Anna Sosnowska 31.05.2019
W dniu 29.05.2019r. w dwóch grupachprzedszkolnych 4,5 – latków pod kierunkiem nauczycieli AgnieszkiJaniszewskiej – Bąk oraz Beaty Szokalskiej,
odbył się DzieńRodziny pod hasłem „SPORTOWE KLIMATY OD MAMY I TATY” .
więcej

„Let’s go to the ZOO”

Autor: Małgorzata Brzezińska 25.05.2019
23 maja grupa sześciolatków z Publicznego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu zaprezentowała swoje zdolności językowe podczas przedstawienia anglojęzycznego pt. „Let’s go to the ZOO”. Przedstawienie obejrzały wszystkie grupy przedszkolne, a małych aktorów przygotowała nauczycielka języka angielskiego pani Karina Stępień.
więcej

Symbole Wielkiej Brytanii w konkursie

Autor: Małgorzata Brzezińska 25.05.2019
24 maja w Publicznym Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu rozstrzygnięto I Przedszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Symbole Wielkiej Brytanii”. Organizatorką konkursu była nauczycielka języka angielskiego pani Karina Stępień. Udział w nim mogli wziąć wszyscy uczniowie z przedszkola. Prace konkursowe złożyło 14 osób. Głównym założeniem konkursu było zainteresowanie dzieci kulturą, historią i architekturą Wielkiej Brytanii oraz rozwój umiejętności plastycznych dzieci.
więcej

Lekcje pływania przedszkolaków

Autor: Małgorzata Brzezińska 25.05.2019
21 maja br. na Pływalni Krytej WOSiR odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu. Dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności, które szkoliły przez dwa lata pod okiem wykwalifikowanej instruktorki pani Katarzyny Bogacz.
więcej

Wielkanocne zabawy z zajączkiem

Autor: Joanna Jędrzejczak 26.04.2019
Atmosferę Świąt Wielkanocnych można było poczuć w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Wieluniu podczas zabaw z Zającem Wielkanocnym.
więcej

Najpiękniejszy stroik wielkanocny

Autor: Joanna Jędrzejczak 26.04.2019
W dniu 16.04.2019 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt:,, Najpiękniejszy stroik wielkanocny " dla dzieci i rodziców z grup 6 - letnich. Celem konkursu było: propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej, rozwijanie wrażliwości estetycznej. Na konkurs wpłynęły 33 prace.
więcej

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

Autor: Anna Sosnowska 26.04.2019
​Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika,świeżo ścięta i przystrojona choinka – to tworzy magiczny, świąteczny klimat. I właśnie po to aby i w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Wieluniu zagościła świąteczna atmosfera, nauczycielki z grupy 4,5 – letniej zorganizowały „Klasowe warsztaty ozdób bożonarodzeniowych”.
więcej

Muzykowanie w Przedszkolu nr 4

Autor: Małgorzata Brzezińska 05.04.2019
01 kwietnia 2019 r. w Publicznym Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu, pod hasłem: „Instrumenty od kuchni”, zorganizowano dla dzieci spotkanie z muzykiem. Miało ono na celu: rozwijanie wrażliwości estetycznej, stwarzanie możliwości do spontanicznej, odtwórczej i twórczej ekspresji muzycznej oraz rozwijanie inwencji twórczej przedszkolaków.
więcej

Nietypowe instrumenty muzyczne

Autor: Małgorzata Brzezińska 05.04.2019
01 kwietnia 2019 r. w holu Publicznego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu zorganizowana została wystawa nietypowych instrumentów muzycznych pt. „Dźwiękowy kogel-mogel”. Wszystkie grupy przedszkolne oraz grupa żłobkowa, wykorzystując rozmaite materiały, stworzyła nietypowy instrument muzyczny. Miało to na celu rozbudzić i rozwijać dziecięcą wrażliwość estetyczną, stworzyć możliwość do spontanicznej, odtwórczej i twórczej ekspresji muzycznej oraz rozwijać inwencję twórczą dzieci.
więcej

XII Turniej Tańca Nowoczesnego

Autor: Joanna Jędrzejczak 05.04.2019
W sobotnie popołudnie 9 marca nasze dzielne przedszkolaki wzięły udział w XII Turnieju Tańca Nowoczesnego. Swoje siły i talenty zmierzyły z dziećmi innych przedszkoli i udało się!!! Zdobyli miejsce I, II i wyróżnienie.
więcej