Aktualności


Muzykowanie w Przedszkolu nr 4

Autor: Małgorzata Brzezińska 05.04.2019
01 kwietnia 2019 r. w Publicznym Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu, pod hasłem: „Instrumenty od kuchni”, zorganizowano dla dzieci spotkanie z muzykiem. Miało ono na celu: rozwijanie wrażliwości estetycznej, stwarzanie możliwości do spontanicznej, odtwórczej i twórczej ekspresji muzycznej oraz rozwijanie inwencji twórczej przedszkolaków.
więcej

Nietypowe instrumenty muzyczne

Autor: Małgorzata Brzezińska 05.04.2019
01 kwietnia 2019 r. w holu Publicznego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu zorganizowana została wystawa nietypowych instrumentów muzycznych pt. „Dźwiękowy kogel-mogel”. Wszystkie grupy przedszkolne oraz grupa żłobkowa, wykorzystując rozmaite materiały, stworzyła nietypowy instrument muzyczny. Miało to na celu rozbudzić i rozwijać dziecięcą wrażliwość estetyczną, stworzyć możliwość do spontanicznej, odtwórczej i twórczej ekspresji muzycznej oraz rozwijać inwencję twórczą dzieci.
więcej

XII Turniej Tańca Nowoczesnego

Autor: Joanna Jędrzejczak 05.04.2019
W sobotnie popołudnie 9 marca nasze dzielne przedszkolaki wzięły udział w XII Turnieju Tańca Nowoczesnego. Swoje siły i talenty zmierzyły z dziećmi innych przedszkoli i udało się!!! Zdobyli miejsce I, II i wyróżnienie.
więcej

Spotkanie z członkiem Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej

Autor: Joanna Jędrzejczak 05.04.2019
Przedszkolaki miały przyjemność uczestniczenia w spotkaniu z panem Przemysławem Buckim- członkiem Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej w Wieluniu, które odbyło się 19 marca.
więcej

Dzień św. Patryka

Autor: Joanna Jędrzejczak 05.04.2019
Dzień Świętego Patryka, który obchodzimy 17 marca, nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie oraz przedszkolu.
więcej

Warsztaty rzeźbiarskie

Autor: Joanna Jędrzejczak 05.04.2019
29 marca grupę 5 - 6 latków odwiedził wieluński artysta rzeźbiarz – p. Grzegorz Kołaczek. Dzieci mogły obejrzeć prace pana Kołaczka, poznać pracę rzeźbiarza i jego narzędzia
więcej

Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki

Autor: Małgorzata Brzezińska 01.04.2019
30 marca br. w Kino-Teatrze „Syrena”, pod hasłem „Zawsze w cenie ruch i zdrowe jedzenie”, odbył się Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki. Organizatorem imprezy było Publiczne Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu, a honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Wielunia pan Paweł Okrasa.
Impreza była podsumowaniem programu z zakresu edukacji prozdrowotnej, który realizowany był w tej placówce pod kierunkiem autorek i nauczycielek przedszkola: Katarzyny Bogacz, Agnieszki Greli – Rozmarynowskiej, Marleny Bogacz oraz nauczycielek wspierających: Pauliny Fuks i Pauliny Panek.
więcej

"Czwórka" wita wiosnę

Autor: Małgorzata Brzezińska 24.03.2019
21 marca wychowankowie Publicznego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu uroczyście powitali wiosnę.
więcej

Dzień Figlarnego Chromosomu w Przedszkolu nr 4

Autor: Małgorzata Brzezińska 24.03.2019
21. marca to w Publicznym Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu Dzień Figlarnego Chromosomu związanego ze Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa.
więcej

Wizyta pisarki w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Wieluniu

Autor: Anna Sosnowska 21.03.2019
13 marca w naszym Przedszkolu odbyło się spotkanieautorskie ze znaną i cenioną lokalną pisarką panią NinąPawlaczyk. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom legendy owieżach Kościoła Mariackiego.
więcej

Pierwszy Dzień Wiosny w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Wieluniu

Autor: Anna Sosnowska 21.03.2019
W dniu 21 marca wszystkie Dzieci znaszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Abypodkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane nazielono.
więcej

Dzień Otwartych Dni w Przedszkolu nr 2 w Wieluniu

Autor: Joanna Jędrzejczak 08.03.2019
5 marca w Publicznym Przedszkolunr 2 w Wieluniu odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Przyszłych przedszkolaków iich rodziców czekało wiele niespodzianek i atrakcji.
więcej

Dzień Otwarty w Przedszkolu nr 4

Autor: Małgorzata Brzezińska 01.03.2019
28 lutego br. w Publicznym Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu odbył Dzień Otwarty dla przyszłych przedszkolaków i ich rodziców. Rodzice zapoznali się z ofertą edukacyjno -wychowawczą przedszkola, mogli porozmawiać z dyrekcją placówki oraz nauczycielami. Chętnie korzystali również z konsultacji z zatrudnionymi w placówce specjalistami – psychologiem, logopedą i rehabilitantem ruchowym.
więcej